poster-23-1we

هوش مصنوعی و علوم اعصاب در معماری

طرح ” معماری خوب ” از ابتدای شروع به فعالیت خود همواره به دنبال توسعه روش های نوآورانه و کارآفرینانه در حوزه معماری و شهر بوده است ؛ لذا از سال 1396 با برگزاری نخستین استارت آپ ویکند معماری و شهر با نام آرکی تک سلسله فعالیت های خود را در این زمینه آغاز نمود و امروز سعی دارد با مجموعه وبینار های نوآوری در شهر و معماری ضمن ارتقاء آگاهی عمومی در زمینه های موضوعه ، به بررسی فرصت ها ، چالش ها و سیاست های موجود در این حوزه پرداخته و راه حل های کاربردی در زمینه معضلات و مشکلات موجود ارائه نماید . قابل ذکر است که وبینار های نوآوری در شهر و معماری پله دوم از فعالیت های معماری خوب در قالب طرح کارآفرینی خود است و مطابق برنامه ریزی طراحی شده ، جامعه معماری و شهرسازان کشور شاهد برنامه منسجم توسعه استارت آپ های طرح ” معماری خوب ” خواهند بود .
• برنامه  وبینارها
+ بررسی سیاست ها و چالش های پیش رو معماری و شهر نوآور
+ بررسی تجربیات صورت گرفته و نمونه های موردی موفق و ناموفق موجود در مقیاس کلان
+ بررسی رویکردهای نوین معماری و نمونه های خرد مقیاس نوآوری در معماری و شهر که میتواند از جمله استارت آپ های آفلاین و آنلاین موجود باشد.
+  پنجمین وبینار شهر و معماری ؛ نوآوری 
با موضوع : هوش مصنوعی و علوم اعصاب در معماری
Neurospace: Artificial Intelligence and Neuroscience in Architecture

سخنران :

+ منا قندی

معمار، محقق، استاد دانشگاه ایالتی واشنگتن ، و رئيس لابراتوار مورفوجنسیس (Morphogenesis)


دکتر منا قندی دانش آموخته دانشگاه تهران و دانشگاه برکلی با سابقه تدریس در دانشگاههای معتبری چون: برکلی UC Berkeley  ،سن خوزه , San Jose State University اوهایو,  Ohio University برنده جوایز متعددی از جمله جایزه ویلچک prize Vilcek و Architizer A+Award


او تلاش دارد با تمرکز بر دیتا (data)، سایبرنتیک (Cybernetic ) ، هوش مصنوعی(Artificial Intelligence)  ، ماشین لرنینگ (Machine Learning) ، و از طریق سیگنال های بیولوژیکی (Biological Signals) به تعامل فکری و حسی با فضا بپردازد. تحقیق او یک پژوهش میان رشته ای بین معماری، علوم کامپیوتر، علوم شناختی و مغز، روانشناسی، و علم مواد است.


او با بیش از 13 سال سابقه کار در زمینه های مختلف و پروژه های گوناگون داشته و با شرکت ها و موسسات بزرگی مانند:Objects  VAV Studio, IAAC, Autodesk, Emerging همکاری داشته است. کارهای او جوایز متعددی دریافت کرده اند که جایزه ویلچک Vilcek Prize از جمله ای جوایز بوده که برای خلاقیت و نو آوری در پروژه هایش به عنوان یک محقق  جوان تاثیر گذار به وی تعلق گرفته است.  یکی از جدیدترین پروژه های هوش مصنوعی او برنده جایزه جهانی Architizer A+Award  در بخش معماری و تکنولوژی در سال 2021 شده است. پروژه ها و کارهای دکتر منا قندی در اخبار و مجلات معتبر بین المللی مانند  نیویورک تایمز (New York Times)  ، آرکیتایزر Architizer: The World’s Best Architecture ،  آرکیتکچرال رکورد (Architectural Record) ، فابریکیت (Fabricate)، آرک دیلی (Arch Daily) ، باستلر  (Bustler)، آرشینکت (Archinect) ، و غیره و کنفرانس های بزرگ جهانی مانند ای سی اس ای(ACSA) ، ایکده (eCAADe) ، آیدک (IDEC) ، و کاادربا (CAADRIA) ارائه و چاپ شده اند و در نمایشگاه هایی مثل بینال ونیز (Venice Biennale of Architecture)، موزه بلویو در سیاتل  (Bellevue Arts Museum)، نمایشگاه طراحی ملبورن (Melbourne Design) ، ومراسم اهدای جوایز سالانه ای آی ای (AIA Award Gala) به نمایش در آمده اند.

 
+ برگزار کننده : موسسه مطالعات راهبردی معماری  و در قالب برنامه کارافرینی طرح “معماری خوب”
تاریخ و ساعت برگزاری : سه شنبه 5  مرداد 1400  ساعت 20.30 به وقت تهران 
 
همچنین جلسه پرسش و پاسخ نیز در انتهای وبینار برگزار خواهد شد.
برای حضور در وبینار راس ساعت 20.15  وارد لینک زیر شوید و فرم زیر را نیز پر نمایید . 
توجه داشته باشید که رزرو برای حضور در وبینار الزامی میباشد
https://www.skyroom.online/ch/isia/startups
برچسب‌ها: بدون برچسب
0

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند