Untitledwerewfe

چهارمين رويداد  ارايه “شهر برای شهروند”

چهارمين رويداد  “شهر برای شهروند”

از این پس شهروندان شهر را توسعه می دهند!

“آیا شما به عنوان یک شهروند تا حالا به این فکر کردید که چطور میشه شخصا مشکل محله تون و یا یک فکرخلاقانه درباره ایجاد تغییر در شهر رو با مدیران شهری به صورت جدی درمیون بذارید و آن را به چالش بکشید؟”

“آیا شما به عنوان یک کارشناس شهرسازی و معماری تا حالا به این فکر کردید که چطور می تونید از طریق یک پلتفرم ایده های نوآورانه خود را نه تنها به گوش مردم بلکه به گوش مدیران شهری برسانید و یا اینکه چطور می تونید در ارتقا آگاهی جمعی درباره مسائل شهری نقش موثری داشته باشید  ؟”

پروژه “شهر برای شهروند” به عنوان یک بستر ارتباطی و همکاری در امر توسعه خلاقانه شهر با تکیه بر راهبرد مشارکت شهروندی و با حمایت و سفارش سازمان زیباسازی شهر تهران در معاونت توسعه و برنامه ریزی، به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده است. هدف از راه اندازی این پروژه به صورت آنلاین برای شنوندگان و  سخنرانان، گسترش آموزش مسائل شهری و فراهم آوری امکان مشارکت سازنده شهروندان در حل معضلات شهری و ایده‌پردازی برای توسعه آینده شهر تهران می باشد.

شهروندان، نخبگان حوزه شهرسازی و معماری و مدیران شهری برای شرکت در این رویداد دعوت می باشند. از سوی دیگر، ارزیابی طرح ها، هم اندیشی و آموزش متخصصین حوزه شهرسازی و معماری در کنار مدیران شهری موجب می شود این رویداد در امر آموزش و ارتقا آگاهی عمومی جامعه نسبت به شهر و اهمیت مشارکت شهروندان، نقش مهمی را ایفا کند. شهروندان منتخب، کارشناسان شهرسازی و معماری و مدیران برای ارائه طرح ها نوآورانه خود به صورت آنلاین در رویداد حضور پیدا می کنند. شنوندگان علاقه مند نیز می توانند به صورت آنلاین تمام رویداد را دنبال کنند و سوالات خود را بپرسند. حضور شهروندان در کنار نخبگان و مدیران شهری ترکیبی جذاب را در این نشست آنلاین به وجود می‌آورد و می‌تواند برای هر قشری از جامعه و شنوندگان دغدغه‌مند الهام‌بخش باشد. طرح های خلاقانه و نوآورانه هر یک از سخنرانان منتخب در صورتی که به تایید نهایی برسند، با حفظ حقوق مادی و معنوی سخنران ایده پرداز به اجرا خواهند رسید. 

چهارمين رویداد “شهر برای شهروند”

“شهر برای شهروند” قصد دارد با برگزاری رویداد آنلاین شهروندان ایده پرداز در کنار کارشناسان حوزه معماری و شهرسازی و داوران متخصص شهری یک تعامل ثمربخش درجهت برنامه ریزی و طراحی شهروند محور و نوآورانه ایجاد کند. لذا در دومین رویداد ۷ ایده منتخب شهروندان و نخبگان شهری توسط سه داور اصلی به صورت آنلاین داوری خواهد شد، که سخنرانان ایده های خود را مطرح و نظرات داوران را دریافت می نمایند.

مدیریت رویداد:
یاسر جعفری؛ معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران

هیئت داوران دومین رویداد:

محمد سعيد ايزدي ؛ معمار، طراح شهری ، مدیر شهری و هيئت علمی و مولف

کاوه يزدي فرد : کنشگر اجتماعی، طراح نواوری کسب و کار ، کارافرین و پژوهشگر روانشناسی شناختی

شيلا عالمي : فعال در زمینه‌ی توانمندسازی زنان، دکترای مدیریت، مدیرعامل شرکت آماتیس

+ زمان برگزاری چهارمين رویداد “شهر برای شهروند” : چهارشنبه 17 شهريور ماه ۱۴۰۰، ساعت ۱۶ الی ۱۹

+ محل برگزاری: به صورت آنلاین برای داوران،سخنرانان و شنوندگان

+ برگزار کنندگان: سازمان زیباسازی شهر تهران، موسسه مطالعات راهبردی معماری و طرح معماری خوب

+ همچنین می توانید از این پس از طریق لینک زیر دیدگاه ها و نظر های خود را درباره شهر با ما در گروه “شهر برای شهروندان” در کلوپ معماری خوب به اشتراک بگذارید :

https://gapclub.ir/groups/cityforcitizen

+برای مشاهده ایده های منتخب این دوره و آشنایی با سخنرانان  لطفا به صفحه اینستاگرام “شهر برای شهروند” مراجعه کنید:

instagram.com/cityforcitizen

+اگر شما هم علاقه مندید که در رویدادهای آینده شهر برای شهروند به عنوان شهروند، متخصص ایده پرداز شرکت کنید، میتوانید از طریق وب سایت و در قسمت ثبت نام سخنرانان اقدام نمایید‌.

شما دعوت هستید:

شهروندان می توانند نقش مهمی در شناسایی و مداخله فعال در چالش های شهری داشته باشند. راه حل ها و دیدگاه های ارائه شده از طرف شهروندان اغلب نوآورانه و جدید هستند. امروزه مشارکت عمیق و معنادار در برنامه ریزی شهری بسیار مورد توجه است. بنابراین برگرازی رویداهای جمعی با در دسترس داشتن امکانات آنلاین ارتباطی برای حضور عموم جامعه و جمع آوری ایده های شهروندی، که هر روز جریان زندگی را در شهر تجربه می کنند، می توان در مسیر توسعه و نوآوری قدم نهاد. البته وجود متخصصان حوزه شهر و معماری در کنار مدیران شهری به منظور ارزیابی میزان ثمربخشی ایده ها و تبدیل کردن آن ها به طرح های قابل اجرا ضروری است. پروژه “شهر برای شهروند” قصد دارد تا با برگزاری چنین رویدادهایی در این زمینه، بستر یک تعامل سازنده را فراهم آورد.

با حمایت و سفارش سازمان زیباسازی شهر تهران در معاونت توسعه و برنامه ریزی از شما شهروندان شهر تهران، نخبگان و کارشناسان حوزه معماری و شهرسازی و مدیران شهری دعوت به عمل می آید تا به منظور ایده پردازی در زمینه مقابله با چالش ها شهری، توسعه و نوآوری در شهر با محوریت نقش شهروندی در نخستین رویداد برنامه ریزی شده شرکت کنید.

[sc_countdown year=”2021″ month=”9″ day=”8″ hour=”16″ minute=”0″ bg_color=”#” num_color=”#” show_second=”1″ css_animation=”” animation_delay=””]

فرآیند کار

گروه اول : شهروندان

از شهروندان شهر تهران که می توانند در زمینه توسعه و حل مشکلات شهری راه حل های خلاقانه ارائه بدهند، دعوت می شود تا در این رویداد شرکت کنند.

در فرم ثبت نام تهیه شده پس از تکمیل اطلاعات شخصی، شما به طور خلاصه درباره ایده و راه حل ابتکاری خود در قسمت مشخص شده توضیح می دهید و بعد مکان پیشنهادی اجرا طرح را به طور دقیق مشخص می نمایید.

در صورت پذیرفته شدن ایده شما به منظور ارائه آنلاین در مقابل داوران متخصص در روز رویداد، تاییدیه برای شما از طریق آدرس ایمیل ارسال می شود. در صورت پذیرش، شما می بایست در مدت 7 دقیقه طرح خود را ارائه بدهید. پس از پایان ارائه، داوران و مدیران شهری حاضر در جلسه آنلاین، طرح شما را مورد ارزیابی قرار می  دهند.

لازم به دکر است که سخنرانان منتخب باید فایل ارائه خود را در قالبی که توسط تیم “شهر برای شهروند” طراحی شده است آماده کنند و در روز رویداد به نمایش بگذارند.

گروه دوم: نخبگان حوزه معماری و شهرسازی

از دانشجویان و کارشناسان حوزه معماری و شهرسازی دعوت می شود تا در زمینه آموزش مشارکت شهروندی و مزیت های آن و ارائه ایده های نوآورانه به منظور بهبود زندگی شهری با تکیه بر استراتژی برنامه ریزی شهروند محور، در این رویداد شرکت کنند.

در فرم ثبت نام تهیه شده پس از تکمیل اطلاعات شخصی، شما به طور خلاصه درباره موضوع آموزشی، ایده و یا راه حل ابتکاری برای مقابله با یک چالش شهری، در قسمت مشخص شده توضیح می دهید. در ادامه مکان پیشنهادی اجرا طرح را به طور دقیق مشخص می نمایید.

پس از تکمیل فرم ثبت نام، در صورت پذیرفته شدن ایده شما به منظور ارائه آنلاین در مقابل داوران متخصص  در روز رویداد، تاییدیه از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود. شما به مدت 7 دقیقه زمان دارید تا طرح خود را با توجه به اهداف و ارزش های احتمالی که بعد از اجرای پروژه برای شهر و شهروندان به بار می آورد، به طور دقیق مطرح کنید.

لازم به دکر است که سخنرانان منتخب باید فایل ارائه خود را در قالبی که توسط تیم “شهر برای شهروند” طراحی شده است آماده کنند و در روز رویداد به نمایش بگذارند.

گروه سوم: مدیران شهری

از مدیران شهری و با سابقه دعوت می شود تا در زمینه آموزش مشارکت شهروندی و مزیت های آن و ارائه ایده های نوآورانه به منظور بهبود زندگی شهری با تکیه بر استراتژی برنامه ریزی شهروند محور، در این رویداد شرکت کنند.

در فرم ثبت نام تهیه شده پس از تکمیل اطلاعات شخصی، شما به طور خلاصه درباره موضوع آموزشی، ایده و یا راه حل ابتکاری برای مقابله با یک چالش شهری، در قسمت مشخص شده توضیح می دهید. در ادامه مکان پیشنهادی اجرا طرح را به طور دقیق مشخص می نمایید.

پس از تکمیل فرم ثبت نام، در صورت پذیرفته شدن ایده شما به منظور ارائه آنلاین در مقابل داوران متخصص  در روز رویداد، تاییدیه از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود. شما به مدت 7 دقیقه زمان دارید تا طرح خود را با توجه به اهداف و ارزش های احتمالی که بعد از اجرای پروژه برای شهر و شهروندان به بار می آورد، به طور دقیق مطرح کنید.

لازم به دکر است که سخنرانان منتخب باید فایل ارائه خود را در قالبی که توسط تیم “شهر برای شهروند” طراحی شده است آماده کنند و در روز رویداد به نمایش بگذارند.

گروه چهارم: شنوندگان

علاقه مندان به موضوعات شهری و مشارکت شهروندی، برای حضور آنلاین در این رویداد می توانند از طریق قسمت ثبت نام شنوندگان اقدام کنند.

پس از برگزاری رویداد،صاحبان ایده ها و راهکار های منتخب به مدیران شهری معرفی شده تا در صورت توافق به اجرای آن پرداخته شود. در هر فصل (دوره سه ماهه) ۳ نفر از سخنرانان منتخب که ایده آن ها نسبت به بقیه امتیاز بیشتری را نزد داوران کسب نمود ، انتخاب شده و ضمن اهدای یادبود به ایده های منتخب فرصت اجرای ایده در سطح شهر توسط سازمان زیباسازی شهر تهران داده خواهد شد . 

جدول زمان بندی رویداد  17 شهريور 1400
داوران به ترتیبمدیر رویداد:  آقای یاسر جعفریساعت ارائه سخنرانی
16 الی 16:10ده دقیقه
معرفی اولین داور16:11 الی 16:14سه دقیقه
معرفی  دومین داور16:15الی 16:18سه دقیقه
معرفی  سومین داور16:19الی 16:22سه دقیقه
سخنرانان به ترتیب کامیار شریفی ساعت ارائه سخنرانیارزیابی توسط داوران
16:23 الی 16:30ارزیابی اولین داور16:31 الی 16:34
ارزیابی  دومین داور16:35 الی 16:38
ارزیابی  سومین داور16:39 الی 16:42
 فرانک علیزادگان 16:43 الی 16:50ارزیابی اولین داور16:51 الی 16:54
ارزیابی  دومین داور16:55 الی 17:58
ارزیابی  سومین داور17:59 الی 17:02
مهدی خلفی17:03 الی 17:10ارزیابی اولین داور17:11 الی 17:14
ارزیابی  دومین داور17:15 الی 17:18
ارزیابی  سومین داور17:19 الی 17:22
عبدالرسول مدرس تنکابنی17:23 الی 17:30ارزیابی اولین داور17:31 الی 17:34
ارزیابی  دومین داور17:35 الی 17:38
ارزیابی  سومین داور17:39 الی 17:42
پونه محمدطاهر17:43 الی 17:50ارزیابی اولین داور17:51 الی17:54
ارزیابی  دومین داور17:55الی17:58
ارزیابی  سومین داور17:58الی18:01
مجتبی سبزپوشان18:02الی 18:09ارزیابی اولین داور18:10الی18:13
ارزیابی  دومین داور18:13 الی18:16
ارزیابی  سومین داور18:16الی18:19
نوید پاک نژاد18:19 الی18:26ارزیابی اولین داور18:26الی18:29
ارزیابی  دومین داور18:29الی18:32
ارزیابی  سومین داور18:32الی18:35
آنتراکت (ده دقیقه) :  18:35 الی 18:45
زمان دفاع سخنرانان به ترتیب سخنرانی: (  هر فرد  90 ثانیه)   18:45الی18:55
سخن پایانی توسط آقای جعفری: 18:55الی19
برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند

15 − 9 =