WhatsApp Image 2021-01-10 at 9.24.59 AM

حضور آنلاین در نخستین رویداد “شهر برای شهروند”:

 

از این پس شهروندان شهر را توسعه می دهند!

“آیا شما به عنوان یک شهروند تا حالا به این فکر کردید که چطور میشه شخصا مشکل محله تون و یا یک فکرخلاقانه درباره ایجاد تغییر در شهر رو با مدیران شهری به صورت جدی درمیون بذارید و آن را به چالش بکشید؟”

“آیا شما به عنوان یک کارشناس شهرسازی و معماری تا حالا به این فکر کردید که چطور می تونید از طریق یک پلتفرم ایده های نوآورانه خود را نه تنها به گوش مردم بلکه به گوش مدیران شهری برسانید و یا اینکه چطور می تونید در ارتقا آگاهی جمعی درباره مسائل شهری نقش موثری داشته باشید  ؟”

پروژه “شهر برای شهروند” به عنوان یک بستر ارتباطی و همکاری در امر توسعه خلاقانه شهر با تکیه بر راهبرد مشارکت شهروندی و با حمایت و سفارش سازمان زیباسازی شهر تهران در معاونت توسعه و برنامه ریزی، به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده است. هدف از راه اندازی این پروژه به صورت آنلاین برای شنوندگان و حضوری برای سخنرانان، گسترش آموزش مسائل شهری و فراهم آوری امکان مشارکت سازنده شهروندان در حل معضلات شهری و ایده‌پردازی برای توسعه آینده شهر تهران می باشد.

شهروندان، نخبگان حوزه شهرسازی و معماری و مدیران شهری برای حضور در این رویداد دعوت می باشند. از سوی دیگر، ارزیابی طرح ها، هم اندیشی و آموزش متخصصین حوزه شهرسازی و معماری در کنار مدیران شهری موجب می شود این رویداد در امر آموزش و ارتقا آگاهی عمومی جامعه نسبت به شهر و اهمیت مشارکت شهروندان، نقش مهمی را ایفا کند. شهروندان منتخب، کارشناسان شهرسازی و معماری و مدیران برای ارائه طرح ها و سخنرانی ها در “خانه اتحادیه تهران” گرد هم جمع می شوند، و شنوندگان به صورت آنلاین می توانند این رویداد را دنبال کنند و سوالات خود را بپرسند. حضور شهروندان در کنار نخبگان و مدیران شهری ترکیبی جذاب را در این نشست به وجود می‌آورد و می‌تواند برای هر قشری از جامعه و شنوندگان دغدغه‌مند الهام‌بخش باشد. طرح های خلاقانه و نوآورانه هر یک از شهروندان منتخب در صورتی که به تایید نهایی برسند، با حفظ حقوق مادی و معنوی شهروند ایده پرداز به اجرا خواهند رسید.

📌 حضور آنلاین در نخستین رویداد “شهر برای شهروند”:

“شهر برای شهروند” قصد دارد با برگزاری رویداد آنلاین شهروندان ایده پرداز در کنار کارشناسان حوزه معماری و شهرسازی و داوران متخصص شهری یک تعامل ثمربخش درجهت برنامه ریزی و طراحی شهروند محور و نوآورانه ایجاد کند لذا در نخستین رویداد 7 ایده منتخب شهروندان و نخبگان شهری توسط سه داور اصلی به صورت آنلاین از خانه اتحادیه داوری میشود که سخنرانان ایده های خود را مطرح و نظرات داوران را دریافت مینمایند .

از این رو جزئیات برگزاری نخستین رویداد از پلتفرم شهر برای شهروند به شرح زیر است :

+مدیریت رویداد : جناب آقای یاسر جعفری ؛ معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران

+ هیئت داوران نخستین رویداد:
جناب آقای عبدالرضا گلپایگانی ؛ معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران
سرکار خانم فاطمه معتمد آریا ؛ هنرمند و کنش گر اجتماعی
جناب آقای آرش مظفری ؛ معمار و طراح شهری

زمان برگزاری نخستین رویداد آنلاین “شهر برای شهروند” : سه شنبه 7 بهمن ماه 1399، ساعت 16 الی 19
مکان داوری: خانه اتحادیه تهران و همزمان به صورت آنلاین برای سخنرانان و شنوندگان
برگزار کنندگان: سازمان زیباسازی شهر تهران، موسسه مطالعات راهبردی معماری و طرح معماری خوب علاقمندان میتوانند برای حضور آنلاین در این رویداد از طریق  این لینک به عنوان شنونده ثبت نام نمایند .

همینطور میتوانید از این پس از طریق لینک زیر دیدگاه ها و نظر های خود را درباره شهر با ما به اشتراک بگذارید :
https://gapclub.ir/groups/cityforcitizen

همینطور این رویداد به صورت لایو از طریق صفحات زیر همزمان پخش خواهد شد .

@isia_ir @Cityforcitizen @goodarchpro@ @zibasazi_ir

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند

سیزده − 10 =